Ogólnopolska Kampania DZIECIŃSTWO BEZ PRZEMOCY

Zespół Interdyscyplinarny w Dobrej oraz Ośrodek Pomocy Społecznej w Dobrej przyłączył się do trwającej ogólnopolskiej Kampanii społecznej „Dzieciństwo bez przemocy” organizowanej przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę oraz Krajową Koalicję na rzecz Ochrony Dzieci.

Kampania koncentruje się na:

• uwrażliwianiu społeczeństwa na problem krzywdzenia dzieci w Polsce,
  • wspieraniu ludzi w reagowaniu na przemoc wobec dzieci,
  • promowaniu idei uważnego rodzicielstwa,
  • promocji systemowych rozwiązań na rzecz ochrony dzieci przed krzywdzeniem.

Inauguracja kampanii odbyła się 8 października br. w Sejmie RP. Szczególnym, symbolicznym momentem akcji będzie jej finał 19 listopada br. w Międzynarodowym Dniu Przeciwdziałania Przemocy wobec Dzieci. Tego dnia budynki i inne obiekty w całej Polsce będą podświetlane na czerwono.

Zapraszamy Państwa do śledzenia udostępnianych na bieżąco informacji na stronie organizatora https://dziecinstwobezprzemocy.pl/o-kampanii/ , a także informacji zamieszczanych na stronie internetowej Gops Dobra.